Psikiyatrik Check-Up

Psikiyatrik check-up hakkında bilgilendirme


Psikiyatrik Kan Tahlilleri

Psikiyatrik Kan Tahlilinizi Yaptırdınız mı?

Kan tetkikleri; hastalıkların erken tanısında, tedavisinde ve takibinde son derece önemlidir. Psikiyatride de diğer tıbbi alanlarda olduğu gibi, belli kan değerlerinin izlenmesi gereklidir. Son yıllarda yapılan araştırmalar, rahatsızlıkların oluşmadan önlenmesi yönünde, kan tetkiklerinin son derece önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Neden Gerekli?

Depresyon, kaygı bozuklukları (sosyal fobi, panik atak vb.), bunama, uyku bozuklukları, öğrenme bozuklukları, tik bozuklukları, huzursuz bacak gibi bir çok rahatsızlığın temelinde kan hormon değerinde, vitamin ve elektrolit dengesinde meydana gelen düzensizlikler yatmaktadır. Rahatsızlıkların pek çoğu eksik değerler saptanarak kolaylıkla tedavi edilebilir.

Ruh ve Beden Dengesi

Ruh  ve beden sağlığı bir bütündür. Ruh sağlığı alanında da belli yaş ve sorunlara yönelik, kontrol amaçlı kan tetkiklerinin yapılması, bu dengenin kontrolünü sağlar.
 
Burada amaç; daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam sağlamak, çocuklarda öğrenme becerilerinin arttırılması, sağlıklı yaşlanma ve ileride oluşabilecek sağlık sorunlarının erken tedavisidir.

Testler Hakkında Bilgi Al


ŞİZOFRENİDE KARBONİL,STRES VE MİKRO İLTİHAPLANMA İLE İLİŞKİLİ MOLEKÜLLER

Bugüne kadar, şizofreni teşhisi, tedavisi, görüntülemesi için periferik göstergelerin araştırıldığı bir takım …

Vitamin Eksikliklerinde Bazı Bulgular

Vitamin Eksikliklerinde Bazı Bulgular Her ne kadar vitamin eksikliğine yönelik bir çok tedavi seçeneği olsa da , dünyanın …

Bipolar Bozukluk ve D vitamini eksikliği

D vitamini; metabolizmada görev yapan bir çok enzim ve proteinlerin yapısına girerek biyolojik olayların düzenlenmesini …