Psikiyatrik Check-Up

Psikiyatrik check-up hakkında bilgilendirme


Psikiyatrik Kan Tahlilleri

Psikiyatrik Kan Tahlilinizi Yaptırdınız mı?

Kan tetkikleri; hastalıkların erken tanısında, tedavisinde ve takibinde son derece önemlidir. Psikiyatride de diğer tıbbi alanlarda olduğu gibi, belli kan değerlerinin izlenmesi gereklidir. Son yıllarda yapılan araştırmalar, rahatsızlıkların oluşmadan önlenmesi yönünde, kan tetkiklerinin son derece önemli olduğunu vurgulamaktadır.

Neden Gerekli?

Depresyon, kaygı bozuklukları (sosyal fobi, panik atak vb.), bunama, uyku bozuklukları, öğrenme bozuklukları, tik bozuklukları, huzursuz bacak gibi bir çok rahatsızlığın temelinde kan hormon değerinde, vitamin ve elektrolit dengesinde meydana gelen düzensizlikler yatmaktadır. Rahatsızlıkların pek çoğu eksik değerler saptanarak kolaylıkla tedavi edilebilir.

Ruh ve Beden Dengesi

Ruh  ve beden sağlığı bir bütündür. Ruh sağlığı alanında da belli yaş ve sorunlara yönelik, kontrol amaçlı kan tetkiklerinin yapılması, bu dengenin kontrolünü sağlar.
 
Burada amaç; daha sağlıklı, kaliteli bir yaşam sağlamak, çocuklarda öğrenme becerilerinin arttırılması, sağlıklı yaşlanma ve ileride oluşabilecek sağlık sorunlarının erken tedavisidir.

Testler Hakkında Bilgi Al


Uykuda Diş Gıcırdatma ve TDCS Tedavisi Bruksizm (diş gıcırdatma) genellikle uyku esnasında oluşan güçlü çene …

ÇOCUKLARIMIZ TATİLİ NASIL GEÇİRMELİ ?

Yaz tatili dinlenme, yenilenme ve gelişimin sağlanması için çok değerlidir. Yoğun okul temposundan çıkan ebeveyn …

“Topla kendini” sayın hasta.

Psikiyatri karmaşık bir alandır.Kişinin genetiği,yetiştirilişi,beslenmesi,kişiliği hatta hangi mevsimde olduğunuz …